Aktuális információk / Recent information 2016.05.18.

Debreceni Egyetem, Klinika KözpontPathologiai Intézet

University of Debrecen, Medical Centre, Department of Pathology

Kedves fogorvostan-hallgatók!
Dear denstistry faculty students!

A szigorlati tételsor elérhető a ez alábbi linken.
The list of titles can be downloaded from this link.

Kedves általános orvostan hallgatók!

Az "Oktatás" -> "Vizsgakövetelmények" -> "Tételek" menüpont alatt letölthető a továbbra is aktuális tételsor

A 2. félévi előadások listája és a metszetsor elérhető a honlapon!
______________________________________

Kérünk Benneteket, hogy a "Bonctermi viselkedés szabályai" című dokumentumot olvassátok el, és ahhoz tartsátok is Magatokat!

A honlap helyes megjelenítéséhez a Microsoft Windows beépített böngészői szükségesek.

Dear general medicine students!

You may view your list of abscences on the bulletin board of the Department of Pathology.

Please note that it is not possible to check the sheets of your participation yet.

Discussion on you absences will be available on 20th May, 8-9 AM in the Conference room of the Department of Pathology.

The current valid list of titles is available under the "Education" -> "Exam requirements"-> "Exam topics" menu.

The list of Pathology Lectures and slides for the 2nd semester are available on the webpage.

______________________________________

We kindly ask you to read the document called "Rules of behaviour in the autopsy room", and stick to it's rules!

Built-in browsers from Microsoft Windows are necessary to view the webpage properly.

Counter

• Látogatók száma: 532,787